top of page

Ainult positiivsete muutuste tuules


Viimasel ajal olen tegelenud hästi palju enda arendamisega ja see on olnud niiiii vabastav. Uute teadmiste hankimine, enda mõtete ja tegevuste analüüsimine ning huvitavate inimestega kohtumised on andnud juurde väga palju enesekindlust liikumaks just selles suunas, mida ma ise tahan. Olen aru saanud, et väga paljusid asju olen teinud või mõelnud hoopis mingitel välistel põhjustel ning kuigi need on täna mind toonud sinna, kus ma olen, siis nii ma edasi minna ei taha.


Ettevõtlikult ettevõtjaks

Olen võtnud vastu erinevaid väljakutseid – otsustanud hakata ettevõtjaks, mille tarvis läbinud alustava ettevõtja koolituse ja mahuka turunduskoolituse. Ja kuigi ettevõtte juhtimine ei saa kindlasti olema meelakkumine, siis teadmine, et saan tegutseda enda väärtustega kooskõlas, kaalub väikese hirmu uue elukorralduse ees kordades üle. Minu tegevusvaldkonnaks saab olema Lõuna-Eesti ettevõtete toetamine hea ja läbimõeldud kommunikatsiooni ning sisuloomega, et see kuldaväärt kant oleks atraktiivsem elupaik ka teistele minusugustele aktiivsetele noortele, kes on päälinnas ägeda ameti selgeks õppinud, aga kellele töökohti ihaldatud kodukohas napib. Liitusin ka Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsatsiooni Tartu meeskonnaga ning asusin juhtima oma edutiimi, et ikka naistega koos saaksime teineteise eesmärke toetada ja võimestada. Viimane on ”Naised ettevõtluses - ROHELINE JA HOOLIV MAAILM” raames toimuv programm, kus loome ettevõtetele rohelised eesmärgid ning viime need ka täide. Lisaks osalesin ka ettevõtlusnädala erinevatel seminaridel ning Anne&Stiili inspiratsioonikonverentsil "Sinu elu. Sinu reeglid. Sina loed". Ja tõestuseks, et mul on tõsi taga, ostsin isegi oma esimese märkmiku ning joonistasin mõõdukalt ambitsioonika vision boardi.


Kahjuks pean pettumuse valmistama kõikidele, kes ootasid mind kui paberitega maalrit enda kodu üles vuntsima, sest kuigi regasin end kutseka nimekirja ära, otsustasin teise sessiooni alguses sellest võimalusest siiski loobuda. Aga ärge heitke meelt, see mõte pole veel lõplikult maha maetud, vaid lihtsalt riiulile oma aega ootama asetatud.


Väike asi Lääne-Euroopale, suur samm väiksele Eestile - Dexcom One

Ja veel üks rõõmusõnum, mida jagamata jätta oleks patt. Lõpuks ometi on Eestisse jõudnud väärtuslikku välismaa kraami, mis on hindamatuks abiks igale diabeeti põdejale. Olen varasemalt ka rääkinud, kuidas glükoosimonitooring aitab pidevalt veresuhkru liikumise trende jälgida ning selle põhjal raviotsuseid langetada. See vähendab vajadust oma sõrmeotstest verd võtta nagu peaks päevas kümneid kordi kuradiga nelja tee ristil kohtuma ning siis ikkagi petta saama, sest appi tuleb võtta selgeltnägija võimed, et huupi pakkudes aru saada, kuidas veresuhkur liigub. Ja kui muidu pidid enamused meist kõikvõimalikke niite välismaiste tutvustega tõmbama või sahker-mahkerdama, et tervemaks eluks vajalikke tarvikuid kuidagi siia Ida-Euroopasse sebida, siis nüüd on meie palvetele vastatud ning Dexcom oma uue tootega Dexcom One meie turule sisenenud.


Õnneks osutusin üheks väljavalituks, kellel Dexcom palus oma kogemust ka teistega jagada ning teen seda loomulikult suurima heameelega. Olen tänaseks uhket vidinat kasutanud juba 10 päeva ning varsti ongi aeg esimene sensor välja vahetada. Seni võin öelda, et sensori näidud on täpsed ning valehäireid pole kordagi esinenud. Samuti ei ole see kordagi suvalisel hetkel lakanud töötamast ega andnud arusaamatuid veateateid. Mu lemmikud on alarmid, mis oma meloodias liiguvad kas üles või alla vastavalt veresuhkru liikumisele ning ei meenuta suitsuanduri häirekella. Küll oli alguses ka mulle ning tänini paljudele teistele takistuseks, et rakendus ei ühildu kõikide telefonidega. Mulle andis Dexcom uue telefoni (Samsung Galaxy A21s), et saaksin kogemust võimalikult kiiresti nautima hakata, aga ausalt öeldes igatsen oma vana telefoni (Samsung Galaxy S10) väga taga. Loodetavasti täieneb ühilduvate mudelite nimekiri üsna pea ning jõuab see äge võimalus ka kõigi teiste soovijateni. Seni aga saab toote ja ühilduvate telefonidega tutvuda Dexcomi eestikeelsel kodulehel.


Dexcom One sensorist ja minu seiklustest koos sellega räägin kindlasti veel tulevikuski ning pidevalt info saamiseks võite silma peal hoida mu @anxidiabeedijutud instal.Bình luận


bottom of page